معرفی و دانلود فایل کامل پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون کار

پنج‌شنبه 13 مهر 1396 ساعت 08:51
پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون کار در 57 اسلاید قابل ویرایش همراه با تصاویر و توضیحات کامل
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 357 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 57
پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون کار

فروشنده فایل

کد کاربری 6017

پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون کار در 57 اسلاید قابل ویرایشمقدمه

دسترسی تعداد زیادی از مردم جهان به شبکه جهانی اینترنت و گسترش ارتباطات الکترونیک بین افراد و سازمان های مختلف از طریق دنیای مجازی بستر مناسبی برای برقراری مراودات تجاری و اقتصادی فراهم کرده است. به طوری که با گسترش فناوری اطلاعات تمامی ابعاد زندگی بشر دچار تحولی بنیادین شده و دنیای کنونی در جریان یک دگردیسی کامل قرار گرفته است.
استفاده از این فناوری موجب توسعه تجارت تسهیل ارتباطات عوامل اقتصادی فراهم کردن امکان فعالیت برای بنگاههای کوچک و متوسط کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان شده است. فناوری ارتباطات و اطلاعات امکان افزایش قابلیت رقابت پذیری بنگاه ها را فراهم کرده و همچنین به ایجاد مشاغل جدید منجر شده است.
2-1- تعریف‌ قرارداد کار و شرایط‌ اساسی‌ انعقاد آن‌
قرارداد کار عبارتست از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی برای کارفرما انجام می‌دهد.
2-2- تعلیق‌ قرارداد کار
2-3- خاتمه‌ قرارداد کار
فوت کارگر - بازنشستگی کارگر -از کارافتادگی کلی کارگر - انقضاء مدت در قراردادهای کار -پایان کار در قراردادهائی که مربوط به کار معین - استعفای کارگر
حقوق بازنشستگی

پاداش بازنشستگی(میزان پایه حقوق بازنشستگی یاBPA) بر اساس میانگین درآمد ماهانه فرد در سال گذشته محاسبه می‌شود و تمامی مدت زمانی که فرد بیمه شده، در 8/1 ضرب می شود، اگر که کارمند بیش از 20 سال بیمه شده باشد پاداش تا 5درصد افزایش می‌‌یابد.
مزایای از کارافتادگی

تعریف مورد قبول این طرح این است که ازکارافتادگی باید بر اثر جراحات، صدمات و بیماری در زمانیکه فرد بیمه است، رخ دادهباشد. افراد از کارافتاده باید حق بیمه خود را برای مدت حداقل EMBED Equation.3 از زمانی که بیمه بوده‌اند را پرداخت کنند، حتی اگر پاداش از کارافتادگی را دریافت کرده باشند. برای کارمندان بیمه شده با از کارافتادگی کامل، مبلغ پرداختی بر اساس(BPA ) مقرر می‌شود. آنهاییکه از کارافتادگی جزئی(فقط یکی از اعضای بدن) دارند ممکن است که تقریبا 60درصد ازBPA را دریافت کنند.
فصل3- شرایط کار

3-1- حق‌السعی
کلیه دریافتهای قانونی که کارگر به اعتبار قرارداد کار اعم از مزد یا حقوق، کمک عائله مندی، هزینه های مسکن، خوابار، ایاب وذهاب، و نظایر آنها دریافت می‌نماید را حق السعی می‌نامند.
مزد عبارت است از وجوه نقدی یا غیرنقدی و یا مجموع آنها که در مقابل انجام کار به کارگر پرداخت می‌شود.
مزد باید در فواصل زمانی مرتب و در روز غیرتعطیل و ضمن ساعات کار به وجه نقد رایج کشور یا با تراضی طرفین به وسیله چک عهده بانک و با رعایت شرایط :
الف – چنانچه مبلغ مزد به صورت روزانه یا ساعتی تعیین شده باشد، پرداخت آن باید پس از محاسبه در پایان روز یا هفته یا پانزده روز یکبار به نسبت ساعات کار و یا روزهای کارکرد صورت گیرد.
ب – درصورتیکه براساس پرداخت مزد به صورت ماهانه باشد، این پرداخت باید در آخرماه صورت گیرد. در این حالت مزد مذکور حقوق نامیده می‌شود.
در شرایط مساوی تبعیض در تعیین میزان مزد براساس سن، جنس، نژاد و قومیت و اعتقادات سیاسی و مذهبی ممنوع است.
میزان حداقل مزد کارگران را برای نقاط مختلف کشور و یا صنایع مختلف با توجه به معیارهای ذیل تعیین نماید : 1- حداقل مزد کارگران باتوجه به درصد تورمی که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌شود. 2- حداقل مزد بدون آنکه مشخصات جسمی و روحی کارگران و ویژگی های کار محول شده را مورد توجه قرار دهد باید به اندازه ای باشد تا زندگی یک خانواده، که تعداد متوسط آن توسط مراجع رسمی اعلام می‌شود را تامین نماید.
حداقل مزد به صورت نقدی پرداخت شود.


خدمات درمانی و زایمان

این برنامه کلیه معالجات درمانی، جراحی، بستری شدن، دوا و درمان وهزینه‌های زایمان را تحت پوشش خود دارد و تسهیلات تخصیص یافته را به فرد بیمه شده پرداخت می‌نماید. خدمات و مراقبات پس از درمان برای افراد مسن و از کارافتاده،مسلولان ریوی و زنانی که دوران نقاهت پس از زایمان را می‌گذرانند، بسیار نامحدودمی‌باشد اما دیگر مریضان حداکثر به مدت 6 ماه می‌توانند از مزایای بیمه برخوردارشوند. بیمارملزم است حداکثر 20درصد از کل هزینه بستری شدن خود و 40 تا 50 درصد ازکل هزینه مداوای سرپایی در بیمارستان را شخصاً پرداخت کند.
وابستگان شخص نیزهمین خدمات را همانند افراد بیمه شده دریافت می‌کند، وابستگان تحت پوشش این برنامه،باید
که دارای نسبتهای زیر با فرد بیمه شده باشند:
زن یا شوهر
فرزند، نوه،نتیجه و غیره
وابستگان خواهر و برادر
اتحادیه‌های کارگری

اگرچه قانونی که در سال 1997 تصویب شد این اجازه را داد که دیگر فدراسیون‌های کار بصورت قانونی برسمیت شناخته شوند، اماتاکنون دولت تنها 2 فدراسیون کار را برسمیت شناخته است: فدراسیون اتحادیه کارگری کره و فدراسیون مستقل کارگران امور مالی و دفتری کره.
بسیاری از کارمندان بخش عمومی و تمامی مدرسان، مجاز به پیوستن به هر گروه از اتحادیه‌ها نبودند. در اواخرسال 2000 کره جنوبی دارای 5560 اتحادیه بود که اعضای آنها شامل 6/2درصد جمعیت می‌شدند. همچنین اعضای انجمن محیط کاری از چند کارگر تشکیل می‌شدند. در حال حاضرتنها یک اتحادیه کارگری در هر محیط کاری اجازه فعالیت زیر نظر قانون اتحادیه کارگران را دارد، البته این ماده از قانون در سال 2002 برداشته شد.


اعتماد شما سرمایه ما
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.