معرفی و دانلود فایل کامل دانلود تحقیق صفحه کلید ماتریسی

پنج‌شنبه 13 مهر 1396 ساعت 08:46
روش ماتریسی در این روش کلید زده شده توسط سطر و ستونی که به هم متصل شده مشخص می شود شکل زیر یک صفحه کلید ماتریسی 4*4 را نشان می دهد در این روش ابتدا پینهای پورتی که به سطرها متصل است را ورودی و پینهای پورتی که به ستون ها متصل است را خروجی صفر قرار می دهیم حال اگر کلیدی زده شود یک سطر و یک ستون به هم می چسبند در نتیجه
دسته بندی برق
فرمت فایل doc
حجم فایل 27 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 8
دانلود تحقیق صفحه کلید ماتریسی

فروشنده فایل

کد کاربری 7169

ساده ترین روش پیکربندی یک کلید

در شکل بالا شماره 1: در صورتی که کلیدی زده نشود مقدار صفر را بر می گرداند و در صورت فشار دادن کلید مقدار یک را باز می گرداند.

در شکل بالا شماره 2: در صورتی که کلیدی زده نشود مقدار یک را باز می گرداند و در صورت فشار دادن کلید مقدار صفر را باز می گرداند.

چندین روش برای پیکربندی کیبورد وجود دارد که مناسب ترین روش را می توان ماتریسی نامید که خود می تواند به چند روش نوشته شود .

روش ماتریسی

در این روش کلید زده شده توسط سطر و ستونی که به هم متصل شده مشخص می شود . شکل زیر یک صفحه کلید ماتریسی 4*4 را نشان می دهد .

روش 1

در این روش ابتدا پینهای پورتی که به سطرها متصل است را ورودی و پینهای پورتی که به ستون ها متصل است را خروجی صفر قرار می دهیم . حال اگر کلیدی زده شود یک سطر و یک ستون به هم می چسبند در نتیجه آن سطر نیز توسط ستون کلید زده شده صفر خواهد شد . اکنون برای پیدا کردن سطر صفر شده کافی است پین های متصل به سطر را خوانده و شماره سطری که صفر شده است را بدست آوریم (توسط عمل چرخش) .


اعتماد شما سرمایه ما
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.